Daugavas ūdenstūrisma maršrutam jauna interaktīva karte!

17.10.2018
Daugavas ūdenstūrisma ceļš kartēts plostu ekspedīcijā no 2018.gada 24.jūlija līdz 5.augustam, kopumā veicot 352 kilometrus no Daugavas augšteces Piedrujas pagastā, Krāslavas novadā, līdz Mangaļsalas bākai un atzīmēti 400 punktus, kas noderīgi laivotājiem - apstāšanās vietas, drošas Daugavas HES apiešanas vietas, 100 m attālumā no abiem krastiem norādīti kultūrvēsturiski apskates objekti un tūrisma pakalpojumu sniedzēji.

 
Ekspedīcijā ar trim speciāli veidotiem plostiem devās 5 vides ekspertu komanda kopā ar 10 brīvprātīgajiem palīgiem, un to organizēja Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied Zeme” sadarbībā ar vietējās rīcības grupām no 20 pašvaldībām un biedrību “Ūdensmalu attīstībai” sadarbības projekta “DaugavAbasMalas” ietvaros.
 
Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija bija sadarbības projekta pirmais posms,kas turpinās ar sabiedrības iesaisti - oktobrī ir aizsākts konferenču un diskusiju cikls ap Daugavu esošajās pašvaldībās, kur aicināti pulcēties vietējie vides aktīvisti, pašvaldību amatpersonas, tūrisma uzņēmēji, amatnieki, pētnieki, politikas plānotāji, jaunieši un citas aktīvās iedzīvotāju grupas, lai kopīgi izvērtētu ekspedīcijas laikā gūtos atzinumus, veidotu sadarbības un attīstītu ap Daugavu esošo vietu ekonomisko potenciālu.
Vairāk par sadarbības projektu “DaugavAbasMalas” un gaidāmajiem pasākumiem var uzzināt mājaslapā daugavabasmalas.lv, kā arī Facebook  lapā.
 
Projektu atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests, finansē - Eiropas Lauksaimniecības Fonds lauku attīstībai.
 

Jaunākās aktivitātes

15.May '24
Meklējam IT zinātāju ar laivošanas pieredzi
 
15.May '23

Viens no iecienītākajiem laivošanas posmiem, kurā darbojas vairākas laivu nomas.

Maršutu var pagarināt, sākot no Grī...

 
17.Mar '23
Vai kāds ir braucis pa Lobi, Ja ir tad kādos posmos?
 
18.Jun '21
Valsts zinātniskais institūts BIOR aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties unikālā citizen science jeb sabiedriskās zinātnes iniciat...
 
27.May '21
Sazinieties ar mums - riverways@kurzemesregions.lv, lai ievietotu sava uzņēmuma informāciju