Latvia | Kurzeme, Rīgas | Sabile, Kuldīga, Kandava | Abava
 

Abavas posms, ko mēdz dēvēt par mežonīgo. Upe pārsvarā plūst pa neapdzīvotām teritorijām, vien tuvojoties Ventai, parādās mājas.

Vēl 5 km aiz Rendas Abava turpina savu lēno tecējumu, līdz to pārtrauc pirmā straujtece un ainava izmainās pilnībā. Ar krūmiem un lapu kokiem noaugušos krastus nomaina skuju koki, upes dibens kļūst akmeņains, bet ūdens dzidrs, straujteces mijas ar lēnākiem posmiem, krastos nereti ir smilšakmens un dolomīta atsegumi. Šajā posmā no meža laivotājos noraugās simtiem ieinteresētu acu pāru. Bieži ir gadījumi, kad naktī pie ugunskura atstātais pārtikas maisiņš ir meža dzīvnieku krietni izrevidēts.

Upes krastos ir daudz stihiski veidojušās apmetnes un telšu vietas, noteikti atradīsiet arī sev piemērotu vietu nakšņošanai.

 Tuvojoties Ventai Abava kļūst šaurāka, dziļāka un straujāka. Kā labs orientieris 5km pirms ietekas Ventā ir ap 30m augstā Galmicu klints upes kreisajā krastā. Tie, kas tikai šajā vietā atjēdzas, ka nav paspējuši neko nobildēt, vēl var pagūt noķert skaistus kadrus gan ar atsegumiem, gan ar zibens pāršķeltu akmeni, gan ar skaisto zemūdens pasauli dzidrajā ūdenī.

 Ielaivojot Ventā jāseko jūsu laivu nomas operatora ieteikumiem, un, vai nu jāturpina ceļš pa Ventu līdz L. Nabas ezeram vai jābeidz laivojums Abavas ietekā Ventā, iepriekš vienojoties par „evakuācijas punktu”.