Latvia | Kurzeme, Rīgas | Sabile, Kuldīga, Kandava | Abava
50 2 1170 0 Abava Kandava (B) - Renda (G)  
 

2 dienu maršruts "civilizētajā" Abavas upes posmā.

Pie Kandavas upe ir ļoti līkumaina un tās pirmie kilometri jebkuram laivotājam liek uzdot sev jautājumu – kādēļ es uz šejieni atbraucu? Un tieši tajā brīdī laiva tiek strauji panesta zem nepabeigta tilta un šaujas caur pirmo Abavas straujteci. Īpaši ziņkārīgie var piestāt aiz tilta labajā krastā un paieties pa ieleju uz augšu, priecājoties par skaistu Toskānai raksturīgu vīnogu lauku un apbūvi.

 Turpmāk laivojums kļūst krietni interesantāks, jo upe sāk plūst pa plašu ieleju un ainava apkārt sāk atbilst priekšstatam par gleznainu upi. Posmā līdz Sabilei ir daudzas labiekārtotas apmetņu vietas, pie Plostu tilta labajā upes krastā atrodams omulīgs restorāniņš, bet pāris kilometrus lejpus tā ielejas kreisajā nogāzē ir rodeļu trase. Šeit kā labs apstāšanās orientieris kalpo trošu ceļš pāri Abavai. Pie tā labajā krastā, plašajā un iekoptajā „Drubazu” saimniecībā, iespējams degustēt vietējos vīnus un apbrīnot savvaļas govis.

 Noteikti ir vērts piestāt Sabilē, upes labajā krastā aiz tilta, panašķēties ar saldējumu, kā arī iepirkt jau izbeigušās vai aizmirsušās lietas. Sabiles galvenās ielas sajūtas atgādina Francijas nesteidzīgo provinces pilsētiņu šarmu.

 Aiz Sabiles Abava kļūst krietni rāmāka un nesteidzīgi plūst cauri mežam. Krasti kļūst stāvāki un parādās pirmās ap 15m augstās kraujas. Lēno 6km garo tecējumu pārtrauc Abavas Rumba – visā upes platumā izstiepies ap metru augsts ūdenskritums. Te ir plaša apmetnes vieta un vasaras sezonā darbojas našķu bodīte. Bērni var plunčāties seklajā ūdenī, bet vecāki pasēdēt ūdenskritumā un pabaudīt bezmaksas spa procedūras.

Pēc Rumbas upes tecējums paātrinās un ir jūtama civilizācijas atkāpšanās. Straujteces mijas cita pēc citas un upi pārņem daba. Pīles, bebri, stirnas, zivju gārņi, stārķi un vanagi vairs nav nekāds retums. Vietumis upe laužas caur smilšu kāpām, no kurām veļoties ūdenī pieaugušie var atgriezties bērnībā, bet bērni kārtējo reizi nopūsties par savu vecāku izdarībām.

 Ap Rendu Abava atgriežas civilizācijā. Jau 6km pirms Rendas tilta upes tecējums kļūst pavisam rāms. Laivojums beidzas pie tilta Rendā, tepat arī krodziņš "Abavas pagrabiņš", kurā remdēt izsalkumu!